Konie, coaching i ja – zaproszenie na wydarzenie!

horse-60153_1280

Moi drodzy Czytelnicy!

Serdecznie zapraszam 29 i 30 sierpnia do Łowiska Lidkowo,

na niezwykłe wydarzenie jakim jest szkolenie

prowadzone przez Małgorzatę Rokicką!

Małgosia opowie o tym jak się lepiej porozumiewać z końmi,

jak budować zaufanie do nas u tych pięknych zwierząt.

Dzięki informacjom z zakresu coachingu nauczycie się lepiej zarządzać sobą, radzić sobie z emocjami

i w końcu jak obudzić w sobie moc i energię by podjąć działania, z którymi do tej pory zwlekaliśmy.

Ja z kolei opowiem jak zadbać o tych, którzy nam UFAJĄ

oraz pokażę sposoby jak zatroszczyć się o swój SPOKÓJ ducha.

Serdecznie zapraszamy!

 

Poniżej informacja na temat kursu z Małgorzatą:

Szukasz lepszej drogi do porozumienia z końmi? Chcesz nauczyć się je rozumieć i skutecznie z nimi komunikować? A może chcesz dowiedzieć się trochę więcej o sobie, wzmocnić swoją asertywność i pewność siebie, uwolnić kreatywność? Jeśli powyższe zagadnienia są dla Ciebie ważne, to ten kurs jest dla Ciebie!

Kurs adresowany jest do wszystkich osób mających w większym lub mniejszym stopniu kontakt z końmi bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z jeździectwem, ludzi, którzy dążą do uzyskania lepszej relacji z końmi, chcą nauczyć się jak osiągnąć prawdziwą, opartą na zaufaniu i szacunku, relację z tymi wspaniałymi zwierzętami. Pomoże on zrozumieć podstawowe mechanizmy zachowania koni, co w dużym stopniu ułatwi pracę z nimi, a ich obsługa stanie się prostsza i bardziej bezpieczna.

Szkolenie z psychologii i etologii koni przygotowuje do bardziej efektywnej i świadomej pracy z końmi, uczy rozumienia końskich zachowań, reakcji, uświadamia różnice między postrzeganiem świata przez konie i ludzi oraz wynikające z nich zależności. Przekazywana wiedza opiera się na solidnych, naukowych podstawach. Nauczysz się jak odczytywać mowę ciała koni i jak wykorzystać własne ciało do komunikacji z nimi, jaki wpływ mają nasze myśli i emocje na zachowanie zwierzęcia, jak przesuwać ciało konia za pomocą niewerbalnych komunikatów naszego ciała i wiele innych. Zdziwisz się, jak niewielkie zmiany w naszym zachowaniu mogą pomóc w zniwelowaniu uciążliwych, na pozór trudnych do rozwiązania problemów behawioralnych koni, a to wszystko w bezstresowej i przyjaznej atmosferze, zarówno dla uczestników, jak i koni.

Kurs zawiera w sobie również element innowacyjnych warsztatów rozwoju osobistego z cyklu „Equine Coaching – Koń Twoim Zwierciadłem”, na których uczestnicy mają okazję zajrzeć we własne wnętrze, odkryć swoje mocne i słabe strony oraz dowiedzieć się jak je rozwijać i wykorzystywać, by były ich atutem, a nie przeszkodą, zrozumieć jak sami wpływają na swoje otoczenie, co jest źródłem ich wewnętrznej siły, a co przeszkadza im w osiąganiu upragnionych celów, nauczyć się rozpoznawać i kontrolować swoje emocje, dowiedzieć się jak operować swoim ciałem, by wysyłane komunikaty niewerbalne były integralne z ich faktycznymi myślami i intencjami, czyli uzyskać spójność przekazu, aż w końcu obudzić i rozwinąć swoje uśpione, często nieuświadomione zasoby, uwalniając pełnię drzemiącego w nich potencjału. Kontakt z końmi i specjalnie zaprojektowane proste ćwiczenia z nimi są narzędziem do pracy nad własnym wnętrzem. To niekończąca się i fascynująca wędrówka w głąb siebie.

KURS MA CHARAKTER KREATYWNY, NIE NARZUCA ŻADNYCH SCHEMATÓW POSTĘPOWANIA, LECZ OTWIERA DRZWI DO ZNALEZIENIA WŁASNEJ DROGI, WŁASNEGO STYLU PRACY Z KOŃMI!

W kursie można uczestniczyć:
– z własnym koniem
– z koniem wypożyczonym z ośrodka
– jako obserwator

Czas trwania: cały dzień.
Każdy Uczestnik pracujący z koniem otrzymuje przed rozpoczęciem zajęć zestaw materiałów szkoleniowych w postaci drukowanego skryptu.

PROGRAM KURSU SOFT LEADERSHIP “DRZWI DO KOŃSKIEGO UMYSŁU”

MODUŁ 1 – WIEDZA NA TEMAT PSYCHOLOGII, ETOLOGII I MECHANIZMÓW UCZENIA SIĘ KONIA
๏ Zmysły konia, ze szczególnym uwzględnieniem wzroku
๏ Koń jako stadny gatunek uciekający – podstawy psychologii i etologii koni
๏ Naturalne wzorce zachowania koni
๏ Jak odczytywać mowę ciała konia (gesty, mimika pyska)
๏ Koń i człowiek – różnice gatunkowe w postrzeganiu otaczającego świata
๏ Strefa komfortu konia i dystans ucieczki
๏ Podstawowe mechanizmy uczenia się koni (warunkowanie klasyczne, instrumentalne, rodzaje wzmocnień) oraz wykorzystanie ich w praktyce
๏ Zasady budowanie pozytywnej relacji z koniem.

MODUŁ 2 – ĆWICZENIE PRAKTYCZNYCH UMIEJĘTNOŚCI KOMUNIKACJI Z KONIEM
๏ Komunikacja niewerbalna jako podstawowe narzędzie komunikowania się z koniem – nauka posługiwania się swoim ciałem, powodowanie koniem za pomocą naszego języka ciała (sugestii)
๏ Wpływ naszych emocji, nastawienia i zachowania na zachowanie konia
๏ Wzrok, oddech, skupienie uwagi – ważne narzędzie w komunikacji z końmi
๏ Sztuka obserwacji – diagnozowanie zachowań koni (w pojedynkę, w stadzie), interpretacja sygnałów
๏ Konstruktywne błędy – ich znaczenie w procesie nauki
๏ Zasady prawidłowego nagradzania koni za pomocą smakołyków, wspierające budowanie pozytywnej relacji
๏ Ćwiczenie „zrozumieć koński punkt widzenia”
๏ Wykorzystanie mechanizmów uczenia się, opartych na wzmocnieniu negatywnym w treningu koni
๏ Budowanie pozytywnej relacji z koniem krok po kroku

!!! Istnieje również możliwość odbycia INDYWIDUALNYCH KONSULTACJI!!! (w następnym dniu po kursie, a jeśli starczy czasu, to także w dniu szkolenia)
Do wyboru:
* PSYCHOLOGIA ZACHOWAŃ KONI (W tym problemy behawioralne koni)
* SPECJALISTYCZNE KONSULTACJE JEŹDZIECKIE – „ŚWIADOMY DOSIAD” (Korekta dosiadu w oparciu o wiedzę z zakresu biomechaniki ruchu jeźdźca i konia)
* INNOWACYJNA METODA PRACY Z CIAŁEM KONIA – „MASAŻ” EQUINE TOUCH(TM)
* SESJA COACHINGOWA – COACHING SPORTU/ZDROWIA, LIFE COACHING, COACHING KARIERY/ŚCIEŻKI ZAWODOWEJ itp.

Chęć uczestnictwa w konsultacjach należy zgłaszać do Prowadzącej z wyprzedzeniem. Konsultacje nie wliczają się w cenę kursu.

Termin zjazdu praktycznego: 29.08.2015r.
Termin przeznaczony na indywidualne konsultacje: 30.08.2015r.

Dla zapewnienia kursantom uzyskania najlepszych efektów nauki, podczas jednego zjazdu przyjmowanych jest maksymalnie sześciu uczestników pracujących z końmi i ośmiu obserwatorów. Zajęcia mają charakter indywidualnych sesji szkoleniowych. Dodatkowo będą prowadzone zajęcia w grupach dwu-/trzyosobowych. Na zajęciach uczymy się niezbędnych podstaw, ale poszczególne sesje są ukierunkowane i ułożone zgodnie z indywidualnymi potrzebami uczestników oraz koni. W oczekiwaniu na swoją kolej, kursanci obserwują aktualnie odbywające się sesje.
Minimalna liczba uczestników pracujących z końmi, niezbędna do odbycia się części praktycznej kursu (modułu II), to DWIE OSOBY.

MIEJSCE KURSU:

Łowisko Lidkowo, Henrykowo 6, 09-120 Nowe Miasto k. Płońska.


KOSZTY UCZESTNICTWA:

• Uczestnik z koniem: 500 zł*
• Obserwator: 250 zł*

• Wypożyczenie konia: 30 zł*/dzień
• Boks dla konia z wyżywieniem: 20 zł*/db

*Podane ceny są cenami brutto, zawierającymi 23% VAT
Istnieje możliwość płatności ratalnej!

ZAPISY DO 26 SIERPNIA!!!

UWAGA! Istnieje możliwość uzyskania ze szkolenia certyfikatu COAPE (Centre of Applied Pet Ethology) – brytyjskiej organizacji kształcącej behawiorystów zwierzęcych. Warunkiem jego otrzymania jest zrealizowanie niniejszego kursu organizowanego pod patronatem COAPE. Szczegółowe informacje na temat kursu na stronie www.coape.pl

Szczegółowe informacje i zapisy:
Małgorzata Rokicka: malgorzata.rokicka7@gmail.com, tel. kom. 510 369 847
Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) Polska – www.coape.pl – dla osób chcących uzyskać certyfikat COAPE

Zapraszam serdecznie!

Opublikowano w:

Aleksandra Krajnik

Doradztwo ubezpieczeniowe to moja pasja. Jako agent pracuję od 2014 roku i zabezpieczam życie i zdrowie setek osób. Polisa to doskonałe narzędzie pod warunkiem, że kwestie prawne są poukładane - współpracuję więc z prawnikami, księgowymi, doradcami sukcesyjnymi. Otaczam klientów kompleksową opieką.