Czego najbardziej się obawiają Polacy?

lonely-273629_1280

Ostatnio przy okazji szkolenia poruszyliśmy temat “Czego się boją Polacy”. Okazało się że kilka lat temu były robione badania badające to zagadnienie. Poniżej prezentuję wyniki sondażu przeprowadzonego w dniach 7-9 lipca 2006 r. Instytut GfK Polonia na zlecenie “Rzeczpospolitej”, na reprezentatywnej próbie 980 dorosłych Polaków.

czego_sie_obawiaja_polacy

W mojej pracy bardzo często rozmawiam o lękach i obawach klientów. Ludzie spotykają się ze mną by znaleźć sposób na problemy, które się mogą pojawić w przyszłości. Zwykle rozwiązuję problemy finansowe, jednak jak spojrzeć na to z drugiej strony, to łatwiej się rodzinie trzymać razem i radzić z negatywnymi uczuciami, gdy są pieniądze na życie, na leczenie, czy choćby na pomoc psychologa. Inaczej funkcjonuje rodzina, która w obliczu choroby ma fundusz z którego pokrywa koszty leczenia w najlepszych ośrodkach, czy na terapie nierefundowane przez NFZ. Łatwiej się żyje wiedząc, że jest kapitał na spłatę kredytu czy uzupełnienie budżetu domowego gdyby na skutek choroby czy wypadku nie można było pracować.

Jak to wygląda w waszym przypadku?

Opublikowano w:

Aleksandra Krajnik

Doradztwo ubezpieczeniowe to moja pasja. Jako agent pracuję od 2014 roku i zabezpieczam życie i zdrowie setek osób. Polisa to doskonałe narzędzie pod warunkiem, że kwestie prawne są poukładane - współpracuję więc z prawnikami, księgowymi, doradcami sukcesyjnymi. Otaczam klientów kompleksową opieką.