Jak Polacy korzystają z komputerów?

aleksandra_krajnik


3 maja to przede wszystkim Święto Konstytucji 3 Maja. Ale to także nieco mniej znany Dzień bez komputera.

Czy świętowanie tego dnia jest łatwe? Patrząc na własne doświadczenia, myślę, że tak. Obecnie spędzenie dnia z dala od komputera jest banalnie proste, bo mam pod ręką smartfon i tablet. A te sprzęty mobilne są niczym małe komputery więc świętowanie tego dnia jest pozorne jeśli o mnie chodzi.

Co mówią statystyki o sposobach wykorzystania komputerów?

Postanowiłam sprawdzić jak Polacy wg danych Głównego Urzędu Statystycznego z 2020 roku, wykorzystują komputery.

Najpopularniejszym sposobem korzystania z komputera w Polsce jest przeglądanie stron internetowych, które stanowią 78% czasu spędzanego przy komputerze. Następnie jest korzystanie z poczty elektronicznej (71%) oraz mediów społecznościowych (61%). Kolejnymi dziedzinami są praca z dokumentami (58%) oraz korzystanie z programów biurowych (50%).

Czego Polacy szukają w Internecie?

Według badania przeprowadzonego przez firmę Gemius na zlecenie IAB Polska w 2021 roku, najczęściej wyszukiwanymi kategoriami w Internecie były:

 1. Strony z artykułami – 96% Polaków korzystających z internetu przeszukuje sieć w celu znalezienia artykułów na różne tematy.
 2. Filmy i seriale – 75% użytkowników internetu wyszukuje filmy i seriale, by skorzystać z usług streamingowych lub obejrzeć treści na innych platformach.
 3. Nowości technologiczne – 54% internautów interesuje się nowinkami technologicznymi, a szczególnie urządzeniami mobilnymi, oprogramowaniem komputerowym, grami i innymi rozwiązaniami technologicznymi.
 4. Zdrowie i medycyna – 53% użytkowników internetu wyszukuje informacji na temat zdrowia i medycyny, w tym porad, artykułów naukowych, opinii i recenzji lekarzy oraz preparatów medycznych.
 5. Sport i rekreacja – 50% internautów interesuje się tematami związanymi z aktywnością fizyczną, sportem i rekreacją, w tym treningami, kulturystyką, turystyką oraz nowymi trendami w dziedzinie rekreacji

Jak Polak szuka agenta ubezpieczeniowego?

Według badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS w 2021 roku, internet stał się jednym z głównych kanałów, którym Polacy korzystają w celu znalezienia informacji o ubezpieczeniach. Z badania wynika, że aż 81% Polaków wyszukuje informacji o ubezpieczeniach w internecie.

Jednocześnie, badanie to pokazało, że Polacy wciąż cenią bezpośredni kontakt z agentami ubezpieczeniowymi, którzy pomagają w wyborze odpowiedniego ubezpieczenia ora udzielają fachowych porad.

Dlatego też mam dla Ciebie doskonałą informację – już nie musisz tracić czasu na szukanie właściwego agenta ubezpieczeniowego w odmętach Internetu!

Oto jestem!

Jeżeli:

 • Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem dla siebie i/lub swoich bliskich,
 • Cenisz sytuacje, gdy specjalista o trudnych sprawach opowiada w przystępny i zrozumiały sposób,
 • Masz jakieś polisy kupione kilka lub kilkanaście lat temu i nie do końca pamiętasz już za co tam płacisz,
 • Brakuje Ci czasu na porównywanie ofert ubezpieczycieli,
 • Nie masz pewności, ile powinieneś odłożyć pieniędzy by mieć własną, godną emeryturę,
 • albo nigdy nie rozmawiałeś z agentem, bo nie lubisz gdy Ci się sprzedaje…

…to dobrze trafiłeś!

Mam ponad 8 lat doświadczenia w branży ubezpieczeniowej i to co mnie wyróżnia pośród agentów, to koncentruję się na doradztwie. Zależy mi, aby klient ze spotkania wyszedł uzbrojony w niezbędną wiedzę, która pozwoli mu podjąć decyzję o wyborze najkorzystniejszej dla niego oferty.

Nie naciskam, bo uważam, że każdy klient musi być wewnętrznie przekonany o wyborze ubezpieczenia. Cenię długoterminową współpracę i znakomita większość moich klientów zostaje ze mną na lata.

Ma to związek też z tym, że plany ubezpieczeniowe lub oszczędnościowe, które tworzę dla moich klientów, są elastyczne i pozwalają na wprowadzanie zmian wraz ze zmianami jakie następują w życiu klienta, np. narodziny dziecka (rozszerzenie polisy o ubezpieczenie dla dziecka), zawarcie związku małżeńskiego (zmiana uposażonych, podwyższenie sum ubezpieczenia) czy spłacenie kredytu (obniżenie sum ubezpieczenia) albo pogorszenie sytuacji finansowej klienta (obniżenie składek, ograniczenie zakresu ubezpieczenia).

#DajSobieSpokój i spotkaj się z najlepszą agentką!

Zapraszam na spotkania na zoom, przy kawie. U Ciebie w domu, biurze lub u mnie w biurze.

#Warszawa #CałaPolska #AgentkaBezGranic

Aleksandra Krajnik

Doradztwo ubezpieczeniowe to moja pasja. Jako agent pracuję od 2014 roku i zabezpieczam życie i zdrowie setek osób. Polisa to doskonałe narzędzie pod warunkiem, że kwestie prawne są poukładane - współpracuję więc z prawnikami, księgowymi, doradcami sukcesyjnymi. Otaczam klientów kompleksową opieką.