Nie chcę być problemem – ubezpieczenie seniora

old-couple-2313286_1280

Coraz częściej trafiają do mnie osoby będące już na emeryturze. Na spotkaniach rozmawiamy o tym jak spędzają teraz czas. Najczęściej pochłaniają ich wnuki, ogródki mniejsze i większe. Zaskoczyło mnie jak wielu seniorów korzysta z zajęć organizowanych przez domy kultury, ogniska artystyczne, stowarzyszenia. Przedstawienia, wieczory teatralne i poetyckie.

Skąd u osób starszych zainteresowanie ubezpieczeniem?

Dlaczego postanawiają się spotkać z agentem? Bo nie chcą być problemem dla swoich dzieci i wnuków. Tak, wprost o tym mówią. Nie chcą by ich bliscy musieli się martwić o nich w kontekście finansowym. Pytają więc o ubezpieczenia zdrowotne, wypadkowe, a przede wszystkim o te na życie. A właściwie na śmierć, jak mówią.

Polisy, które posiadają moi seniorzy to polisy z sumami ubezpieczeń od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Takie pieniądze otrzymają najczęściej ich dzieci by pokryć koszty pogrzebu, stypy i nagrobka. To koszty sięgające od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Stąd takie sumy ubezpieczeń.

Jedna z Pań wskazała na swojej polisie wnuczki, jako osoby, które mają otrzymać pieniądze. Powiedziała, że kocha wnuki, widzi z jakim zapałem realizują swoje pasje i byłoby fajnie, gdyby nawet po swojej śmierci mogła w jakiś sposób wspomóc rozwój sportowy dziewczynek.

Czy emeryta stać na dobrą polisę?

Oczywiście niezwykle często pojawia się kwestia finansów, emeryci w szczególności obawiają się o wysokość składki, czy udźwignie to ich budżet. Cieszę się widzą na ich twarzy zaskoczenie, że dobra, bezterminowa polisa na życie, ze stałą składką jest w zasięgu ich możliwości finansowych.

Poniższa tabela pokazuje jak wygląda przykładowa składka dla kobiety, emerytki-rencistki w zależności od wieku przystąpienia.

Polisa bezterminowa, obejmująca wszystkie rodzaje śmierci (naturalna, choroba, wypadek). Nie ma karencji, polisa działa od momentu odbioru jej ode mnie.

składki na polisie bezterminowej

Taka polisa charakteryzuje się nikłą liczbą ograniczeń odpowiedzialności, czyli sytuacji w których nie zadziała. Jest to wniosek z ankietą medyczną, jednak nie dyskwalifikuje to osób chorych. W takich sytuacjach Towarzystwo może zlecić dodatkowe badania, poprosić o dokumentację medyczną. Daje to pewność, że gdy będzie wystawiona polisa to że na pewno ona zadziała.

Czyli…im szybciej, tym taniej?

Tak! Ubezpieczeniem kupujemy wiekiem. Powyższe rozwiązanie to polisa, gdzie mamy stałą wysokość składki. Więc im wcześniej się zdecydujemy tym lepiej dla nas.

Ponadto, ze składki niewielka część pieniędzy się odkłada na polisie, dzięki czemu w razie trudności w opłacaniu, można zawiesić opłacanie składek, a wciąż mieć ochronę ubezpieczeniową.

Tylko śmierć? Da się coś więcej?

W polisach seniorzy bardzo często dołączają opcje wypadkowe. Otrzymują pieniądze gdyby ulegli nieszczęśliwemu wypadkowi. Najczęściej zdarzają się złamania i oparzenia. Co za tym idzie ubezpieczyciel wypłaca pieniądze na uszczerbek na zdrowiu, a również pokrywa koszty rehabilitacji.

Seniorzy chętnie korzystają z assistance czyli pomocy fachowców. Hydraulik, ślusarz. Opcja, która jest obecnie w gratisie przy dobrej polisie życiowej, jest opcja o którą często jestem pytana w czasie spotkań.

A jest jakiś bonus?

Bonus dla moich klientów życiowych to dodatkowe zniżki na ubezpieczenia nieruchomości, samochodów, podróżne, wypadkowe i wiele innych. Nic tylko korzystać!

Zapraszam do kontaktu nawet jeśli nie jesteś seniorem. Dla Ciebie też znajdę świetne rozwiązanie w doskonałej cenie!

 

Pamiętaj o super ofercie na ubezpieczenie nieruchomości!

bon znizkowy ubezpieczenie

Aleksandra Krajnik

Doradztwo ubezpieczeniowe to moja pasja. Jako agent pracuję od 2014 roku i zabezpieczam życie i zdrowie setek osób. Polisa to doskonałe narzędzie pod warunkiem, że kwestie prawne są poukładane - współpracuję więc z prawnikami, księgowymi, doradcami sukcesyjnymi. Otaczam klientów kompleksową opieką.