Allianz przejął Aviva i co teraz?

Shaking Hands 3091906 640

Formalnie 1 grudnia 2021 roku Aviva Polska przeszła pod Allianz. Na oficjalne połączenie brandów trzeba poczekać jeszcze około pół roku. Są zgody Komisji Nadzoru Finasowego.

Dzięki temu połączeniu Allianz zyska wiodącą pozycję na rynku polskim w ubezpieczeniach życiowo-zdrowotnych. Ponadto przejmie sieć własną agentów Aviva, która jest najlepszą na rynku.

Co to oznacza dla klientów?

Oprócz tego, że dla niektórych będzie to trzeba zmiana Ubezpieczyciela (Commercial Union – Aviva – Allianz), to nic się nie zmienia. Polisy pozostają na takich warunkach na jakich są obecnie, zgody marketingowe są nadal zgodami udzielanymi tylko Aviva. Nadal obsługują klientów agenci Aviva.

Także nie ma co panikować, A raczej się cieszyć, bo Allianz ma szeroką gamę produktów majątkowych i trzymam kciuki, by obecni klienci Aviva jak najszybciej mieli dostęp na preferencyjnych warunkach do tej oferty produktowej.

Opublikowano w:

Aleksandra Krajnik

Doradztwo ubezpieczeniowe to moja pasja. Jako agent pracuję od 2014 roku i zabezpieczam życie i zdrowie setek osób. Polisa to doskonałe narzędzie pod warunkiem, że kwestie prawne są poukładane - współpracuję więc z prawnikami, księgowymi, doradcami sukcesyjnymi. Otaczam klientów kompleksową opieką.