Koronawirus, a benefity pracownicze

Entrepreneur 2326419 640

Do niedawna pracownik pytając o benefity interesował się przede wszystkim karta multisport, dofinansowanie wypoczynku, a także karty paliwowe i przedpłacone.

Koronawirusa zmienił oczekiwania i teraz pracownicy coraz częściej pytają o dostęp do pakietu medycznego i dobre ubezpieczenie na życie.

Pakiety medyczne w dobie COVID

Niektórzy z klientów pytają się, jaki jest sens korzystania z pakietu medycznego, skoro nawet prywatne placówki ograniczają dostęp do opieki medycznej. Rzeczywiście tak jest, natomiast mogę powiedzieć na swoim przykładzie, prywatne placówki mają doskonale rozwiniętą obsługę zdalną. Z poziomu aplikacji można bez problemu znaleźć termin wizyty, a także umówić się na teleporadę.

Nie trzeba wisieć na telefonie godzinami, by zarejestrować się na wizytę lekarską. Nie trzeba stać w kolejce by odebrać wyniki badań, bo te pojawiają się w systemie online.

Bardzo wygodnie też przedłuża się recepty – dwa kliknięcia i zwykle jeszcze tego samego dnia jest wystawiona e-recepta.

Nieoceniona jest też pomoc w ramach ostrego dyżuru ortopedycznego – nie musiałam się zastanawiać, do którego szpitala pojechać na prześwietlenie. Po kontakcie z infolinią, zostałam umówiona na konkretną godzinę. W ciągu godziny miałam zrobione zdjęcie RTG i odbyłam wizytę lekarską z poradą, otrzymałam zalecenia co do dalszego leczenia.

COVID, a ubezpieczenie grupowe

Ogłoszenie pandemii wywołało lawinę pytań o to czy ubezpieczenie grupowe działa. I tu uwaga, większość ubezpieczeń grupowych działa bez zmian w obliczu pandemii, tj. świadczenie z tytułu śmierci spowodowanej powikłaniami po koronawirusie, będzie wypłacone.

Analogicznie pobyty w szpitalach, tzw. dniówki szpitalne czy np. śpiączka spowodowana powikłaniami koronawirusa, to zdarzenia za które większość ubezpieczycieli zapłaci.

Ograniczenia pandemiczne w ubezpieczeniach grupowych

Odnośnie ograniczeń w działaniu polis, to pandemia i związane z nią zdarzenia ograniczają działanie polisy w zakresie operacji i zabiegów, a także w sytuacjach korzystania z assistance.

Zwracam też uwagę, że niektórzy pracodawcy w firmach mają polisy grupowe ale tylko wypadkowe. Pandemia, zachorowanie na COVID19, to nie są nieszczęśliwe wypadki, chociaż nieszczęścia z pewnością. W związku z tym zalecam weryfikację zakresu ubezpieczenia grupowego, któremu podlegasz czytelniku.

Masz grupówkę ale i wątpliwości co obejmuje?

Przypominam, że jestem do dyspozycji. Specjalizuję się w ubezpieczeniach na życie i zdrowie, w tym w ubezpieczeniach grupowych – chętnie przetłumaczę Ci z ubezpieczeniowego na ludzki, na jakie świadczenia możesz liczyć.

Aleksandra Krajnik

Doradztwo ubezpieczeniowe to moja pasja. Jako agent pracuję od 2014 roku i zabezpieczam życie i zdrowie setek osób. Polisa to doskonałe narzędzie pod warunkiem, że kwestie prawne są poukładane - współpracuję więc z prawnikami, księgowymi, doradcami sukcesyjnymi. Otaczam klientów kompleksową opieką.