Uncategorized

Czym jest zdarzenie pewne?

zdarzenie pewne ubezpieczenie bezterminowe

Zdarzenie pewne (zdarzenie losowo pewne) to (za Wikipedią) zbiór składający się ze wszystkich zdarzeń elementarnych danej przestrzeni zdarzeń elementarnych. Jest ono interpretowane jako zdarzenie, które musi zajść.

O ile rachunek prawdopodobieństwa nie był moim ukochanym tematem na matematyce (geometria rules!), to zdarzenia pewne mają miejsce każdego dnia. W niektóre dni nawet jakby częściej. Tak jak to miało miejsce pewnego styczniowego dnia jakiś czas temu.

Zdarzenie pewne #1

Jeżeli mężczyzna kupuje karabin na wodę to mogę być pewna, że prędzej niż później tego karabinu użyje do obudzenia mnie.

Zdarzenie pewne #2

Jeżeli w torbie są cztery komplety kluczy, to pewne jest, że jako ostatni wyciągnę ten komplet kluczy, który właśnie jest potrzebny.

Zdarzenie pewne #3

Jeżeli założę czarne spodnie, to pewne jest, że mój długowłosy, biały tu i ówdzie kot, postanowi się poocierać o moje nogi tuż przed moim wyjściem.

Zdarzenie pewne #4

W kontekście ubezpieczeń takim zdarzeniem pewnym jest śmierć. Każdy z nas umrze, nie wiadomo tylko kiedy. I dlatego pewne jest, że wybór polisy bezterminowej jest wyborem najlepszym*!

 

* – jeżeli chcesz wiedzieć czym jest polisa terminowa na wypadek śmierci, czym się rózni od innych polis to mój nr: 533 383 505.