Czym jest zdarzenie pewne?

geometry-1044090_1280

Zdarzenie pewne (zdarzenie losowo pewne) to (za Wikipedią) zbiór składający się ze wszystkich zdarzeń elementarnych danej przestrzeni zdarzeń elementarnych. Jest ono interpretowane jako zdarzenie, które musi zajść.

O ile rachunek prawdopodobieństwa nie był moim ukochanym tematem na matematyce (geometria rules!), to zdarzenia pewne mają miejsce każdego dnia. W niektóre dni nawet jakby częściej. Tak jak to miało miejsce pewnego styczniowego dnia jakiś czas temu.

Zdarzenie pewne #1

Jeżeli mężczyzna kupuje karabin na wodę to mogę być pewna, że prędzej niż później tego karabinu użyje do obudzenia mnie.

Zdarzenie pewne #2

Jeżeli w torbie są cztery komplety kluczy, to pewne jest, że jako ostatni wyciągnę ten komplet kluczy, który właśnie jest potrzebny.

Zdarzenie pewne #3

Jeżeli założę czarne spodnie, to pewne jest, że mój długowłosy, biały tu i ówdzie kot, postanowi się poocierać o moje nogi tuż przed moim wyjściem.

Zdarzenie pewne #4

W kontekście ubezpieczeń takim zdarzeniem pewnym jest śmierć. Każdy z nas umrze, nie wiadomo tylko kiedy. I dlatego pewne jest, że wybór polisy bezterminowej jest wyborem najlepszym*!

* – jeżeli chcesz wiedzieć czym jest polisa terminowa na wypadek śmierci, czym się różni od innych polis to mój nr: 533 383 505.

Opublikowano w: ,

Aleksandra Krajnik

Doradztwo ubezpieczeniowe to moja pasja. Jako agent pracuję od 2014 roku i zabezpieczam życie i zdrowie setek osób. Polisa to doskonałe narzędzie pod warunkiem, że kwestie prawne są poukładane - współpracuję więc z prawnikami, księgowymi, doradcami sukcesyjnymi. Otaczam klientów kompleksową opieką.